Вишивка хрестиком як найдавніша традіція народної творчості

 

Споконвіку жінки прикрашали будинок і все, що стосувалося одягу і аксесуарів для людини. Найдавніший звичай застосовувати різні види вишивок зберігся до наших часів і один з найпопулярніших видів вишивки — це вишивка хрестиком. Народна творчість передається з вуст в уста, мами вчили дівчаток не тільки вишивати, а й самостійно прясти нитки для шиття і вишивки, ткати полотна для рушників і сорочок. Повністю цикл вирощування сировини для виготовлення такни від посіву насіння до домашнього ткацького верстата лежав на жіночих плечах. Вручну сіяли насіння, вручну зрізали стебла льону і потім вручну ж їх обробляли для отримання волокон, з яких, згодом, виготовляли веретена з нитками і після ткали з них полотна. Полотна тканини вибілювали на сонці, готували до застосування і після скручували і складали на зберігання в скрині. На зберігання складалося полотно через те, що сезонні роботи повністю займали весь час, шили одяг в більш вільний від польових робіт час.

Техніка вишивка зберігалася з покоління в покоління, дітей рано привчали до праці і п’ятирічні дівчинки вже цілком вміли вишивати нарівні з дорослими. Досвід завдовжки в життя давав можливість творити справжні шедеври мистецтва при оздобленні одягу та предметів домашнього вжитку за допомогою вишивки. Вишивці надавали великого значення і вкладали всі творчі здібності для того, щоб одяг був максимально зручний і красивий. Хоча, крім вишивки, одяг був досить просто зшитий, а манера шиття теж зберігалася, як сімейні традиції.

Дивно, але сучасні жінки, маючи у себе в арсеналі велику кількість побутової техніки, яка полегшує їх домашню працю, проте, не мають достатньо часу для того, щоб забезпечити свою сім’ю одягом власного виробництв. Швидше за все, це відбувається від того, що переважно одяг набувають у професійних виробників. Але народна любов до вишивки настільки велика, що жінки самі вишивають і вчать своїх дітей освоювати цю науку, але вже як хобі. Матеріал і нитки для вишивки можна купити, манери і техніки виконання вишивки удосконалюються та розповсюджуються завдяки печатним випускам у пресі та інтернету. Тепер дуже модно застосовувати бісер і стеклярус для прикраси панно і вишитих картин.

Читайте также  Юридическая помощь морякам

Звертайтеся в інтернет магазин Берегиня, де ви зможете придбати кращої якості матеріал для творчості.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Модный микс
Adblock
detector